Tuesday, June 7, 2011

Lemmik jooksumetsad / Favorite running woods

metsajooks, running in woods, sport
On jooksuhooaeg! Siiski - vähemasti minul on veel teatud kohanemisraskusi nende suviste temperatuuridega. Alates 2006. aastast pole ma ju ühtki "korralikku" Eesti mõistes suve näinud. Ikka ja jälle olen kuhugi külmale maale põgenenud:) Sel korral siis üle pika aja taas kodus.
Õnneks on mul aga olemas oma jooksumetsad, kus ka kõige palavamatel päevadel on hea varjuline ja õhk tavapärasest suvekuumusest mitu pügalat jahedam. Need on Haanjamaa salukuusikute tüüpi varjulised metsad, mis siin küngastel veel kaunilt mühisevad. Sealne metsaalune mikrokliima on eriline ja pakub treenijale mõnusat leevendust päikese käes praadimisele vahelduseks - lisaks reljeefi vaheldusele;)
Need metsad oma varjulisuse ja põlisilme tõttu on veidi süngedki - seda eriti sügisesel ajal, kui valgust juba napib.


It's running season! Though - I have still kind of hard times acclimatising myself to these summer temperatures. Since 2006 I haven't seen "proper" summer, as we mean it in Estonia. I have always found a reason to escape colder places:) But this time after a long period once again back at home in summer warmth.
Luckily I have at least my favorite running woods, where even in the hottest summer days temperature stays some degrees lower than everywhere else. These type of shady spruce forests are growing in Haanja hills. Scientifically their type would be Eutrophic boreo-nemoral forests. Microclimate, what those woods has, is special and offers a good relief from sun.
These dark and wild forests are even bit gloomy - particularly in autumn, when there is much less light.


Koos vennaga jooksurajal Haanjamaa metsades, 2010/Me and brother on running trail in woods of Haanja hills, 2010